Loomaarst vastab: kas kaaslaseta küülik tuleks steriliseerida?

FOTO: Christine Schmutzler-Schaub / PantherMedia / Christine Schmutzler-Schaub / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. 

«Meie pooleteiseaastasel emasel küülikul on ilmnenud teatavad käitumisviisid: tiirutab omanike jalgade ümber, tahab teatud vajadusi rahuldada, kui käega puuris toimetame (vahetame aluspanu, paneme süüa, paitame/silitame). Kuna me talle järglasi ei soovi, siis kas targem oleks loom steriliseerida?»

Vastab PetCity Rannamõisa loomakliiniku arst Gerlin Järvela: 

Teie kirjeldatu põhjal soovitaks tõesti küülik steriliseerida. Mõnel loomal ei avaldu selline käitumine eriti tugevalt, aga teie küüliku puhul on käitumine ilmekalt väljendunud, mis tähendab, et see on pidev vaev ja stress ka loomale. Steriliseerides saate ära hoida ka tervisemured, mis steriliseerimata loomadel vanemas eas võivad ilmneda. Steriliseerimiseks valige kindlasti kliinik, kus on kasutusel inhalatsioonianesteesia, kuna see on operatsiooni läbiviimiseks märksa ohutum.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles