Hoolimatuse tagajärg: neli herpesest räsitud kassipoega vajavad abi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Juuli lõpus päästis MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond ühest Laitse koduhoovist ära raskelt haige kassipesakonna — herpesest räsitud kasspoegadest kaks olid täielikult pimedad ning üks kassikestest suri peagi. 

Kokku päästeti viis kassilast ning MTÜ juhatuse liikme Katrin Gaveri sõnul on tegu on nende ajaloo kõige võikama leiuga. Üksi elava meesterahva koduhoovis toimub kastreerimata ja steriliseerimata kasside ohjeldamatu paljunemine ning osad pojad on juba sündides poolpimedad või nägemisest täielikult ilma. Meesterahva endaga pole aga seni ühendust saadud. MTÜ hoole alla jõudnud viiest kassipojast kõige nõrgem, mõlemast silmast pime kassipoeg, suri kliinikus. Ülejäänud neli võitlevad aga oma elude eest ja ootavad ravi. 

Kõige suurem kassitüdruk on katkise kõriga, arvatavasti on teda poodud, ent ta on silmusest välja rabelenud. Üks kass on täielikult pime ning mõlemad tema silmad tuleb eemaldada. Kolmas ellujäänud kassipoeg jääb ilma ühest silmast ja viimase nägemine on vaatamata väliselt haigetele silmadele siiski püsinud.

Pooleteise kuuga on kassid vabatahtlike hoole all kosunud ning herpesest terveks ravitud. Nüüd on nende tervis piisavalt tugev, et operatsioonidele vastu pidada. MTÜ palub siinkohal aga abi — kolme kassi operatsioonide peale kulub puhtalt annetustest tegutseval ühingul vähemalt tuhat eurot.

«Laitse koloonia sai alguse ühest tiinest emakassist, kellel silmad haiged. Seetõttu püüame me inimestele südamele panna, et nad selliste loomade märkamisest valda või piirkonda teenindavasse varjupaika teataksid. Kui see emakass oleks tol korral abi saanud, ei oleks meil hetkel seda õudust,» nentis Gaver. «Inimesed — palun steriliseerige ja kastreerige enda lemmikud ja ärge visake juba tiinet emalooma kodust välja. Kõik need kodutud kassid on meie, inimeste ükskõiksuse ja hoolimatuse tagajärg.»

Kui soovid MTÜ tegevust aidata, saad seda teha pangaülekandega:

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638 

SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Selgitus: «Laitse koloonia tüdrukute operatsioonid»  

Tagasi üles