Video: Harjumaa vanast kasvuhoonest leiti ühe silmaga kassipoeg

Ruudi ja tema pere avastati Anija külast — emakass oli oma kuuele pojale varjupaiga leidnud vana kasvuhoone juures euroaluste all. Nagu tänavakassid ikka, kardavad ka nemad inimesi ning päästja on praeguseks kätte saanud vaid viis kassikest. 

Emakass ei kuulu kellelegi ning on Anijal ringi hulkunud vähemalt viis aastat. Seetõttu loodab kassipere aitamise enda peale võtnud MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond ta lõpuks kätte saada ja steriliseerida, et uute pesakondade sündi vältida. 

Kogu seitsmeliikmeline kassikoloonia on herpeses ning et ellu jääda, ootab neid ees pikemaajalisem ravi. Herpese tõttu kaotas kollane Ruudi ühe oma silmadest. Sellegipoolest on kõik viis kinnipüütud kassipoega asjalikud ja tublid ning õppisid alles ise sööma.

Kuna Ruudi on kõige viletsamas seisus, sirgub tema praegu oma kaaslastest eraldi. Ülejäänud suures puuris koos olevad kassikesed on aga tõelised marakratid — üritavad üksteist jõuga üle trumbata ja näitavad päästjatele oma tänavalt õpitud iseloomu. 

Kui kõik kassipojad ja nende ema on kinni püütud, ravikuuri ja muud vajalikud protseduurid läbinud, hakatakse neile otsima uusi kodusid. Kõik kodupakkumiskirjad on oodatud aadressile eesti.kassisoprade.kogukond@gmail.com.

Kuna MTÜ tegutseb annetuste toel ja kassipesakonna ravikulud ähvardavad tõusta kõrgustesse, ootavad vabatahtlikud hädasti kõikvõimalikku abi. Anija kasside ravi saad toetada pangaülekandega: 

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638 

SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Selgitus: «Haige silmaga Ruudi õdede ja vendadega» 

Populaarne

Tagasi üles