Video: kastist leitud hüljatud kutsikad osutusid šaakaliteks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: PIXSELL/Caters News / Caters News Agency / Scanpix

Selle aasta maikuus päästis üks Horvaatia loomade varjupaik pesakonna mahajäetud kutsikaid. Varjupaigatöötajate jahmatuseks ei kasvanud päästetutest aga koerad, vaid šaakalid.

«Kutsikad» leidis varjupaiga Faun Kutina vabatahtlik Marina Cunj, kes nad varjupaika viis ja seal hädalisi omal käel kasvatama hakkas. Vaatamata sellele, et Marina kohtles loomi kui koeri, hakkasid nad ilmutama märke metsikust iseloomust ning peagi sai naine aru, mille otsa ta sattunud oli. 

FOTO: PIXSELL/Caters News / Caters News Agency / Scanpix

Nelja varjupaigas veedetud kuu jooksul surid kaks viiest šaakalist ning kuna ülejäänud kolm olid kasvanud inimeste seltsis, ei olnud nende loodusesse laskmine võimalik. Lahendus tuli Horvaatia Põllumajandusministeeriumilt — ametnikud leidsid sobivalt suure talupidamise, mille põldudel ja metsades šaakalid inimeste kaitse alla jäädes vabalt joosta saavad. 

«Nad ei saa kunagi elada täielikult metsikut elu,» nentis šaakalid üles kasvatanud Marina Cunj. «Inimesed ja teised loomad on nende jaoks liiga tuttavad ja nad ei pea võõraid ohuallikaks.»

Tagasi üles