Video: Laitse metsast leiti inimese poolt piinatud kassipoeg

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eelmise nädala lõpus leidsid lapsed Laitse lähedalt metsast kassipoja, kelle senine saatus pani loomapäästjad päid vangutama. Kassipoja hingetõmbeid saatis kähin ning kliinikus selgus, et tema kõri oli seest katki. 

Katkise kõriga kassipoeg polnud metsas aga üksi — tema pesakonnakaaslane suutis end ühe öö varjata, kuid järgmisel päeval saadi ka tema kätte. Teise kassipoja silmad on tugevas põletikus ning üks neist jäädavalt kahjustatud. Arvatavasti on tegu inimeste juures kasvanud kassidega: sellest annavad märku nende kehakaal ning puuduv inimpelglikkus. Pelglikkuseks oleks aga põhjust, sest katkise kõriga kassipoja trauma põhjustajaks oli suure tõenäosusega inimene. 

Kassid võttis enda hoole alla MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond. MTÜ vabatahtlik viis nad Sõle loomakliinikusse kontrolli ning seal on kassipojad praegugi ravil. Neljapäeval suundub katkise kõriga kassitüdruk aga Tartusse Maaülikooli loomakliinikusse operatsioonile ning reedel viiakse sinna ka tema õde.

Katkise kõriga kassipoja elutahe on imetlusväärne. Vabatahtlike sõnul on ta ääretult tubli ja sööb isukalt vaatamata sellele, et läkastab tihti ning tema nina on tatine. Kassipoega ohustab ka lämbumisoht, ta hingab valesti ja see tekitab üleliigseid kõhugaase. 

MTÜ vabatahtlikud alla anda ei soovi ja teevad endast parima, et kassipoegadele uus eluvõimalus anda. Kassipoegade võimaliku hülgamise kohta on neile laekunud ka vihjeid ning julmuri identiteet püütakse kiirelt välja selgitada. MTÜ katab ka kõik kassipoegade ravikulud, kuid nende töö saab toimuda vaid läbi annetuste. Kui soovid kassipoegade ravile kaasa aidata, saad seda teha pangaülekandega: 

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Swedbank EE442200221066745638

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638

SWIFT/BIC: HABAEE2X

Selgitus: kaks katkist õde

Tagasi üles