Video: Kohilast leitud armetus olukorras põõsakassi tulevik on ebakindel ja hirmutav

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Hirmunud ja paanikas, seljal kärbseid täis kärn ning silmad raskelt põletikulised — just selline kass püüti kinni Kohilast, kus ta juba aasta hulkurielu elanud oli.

MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukonna üks vabatahtlikest sai teate kassist, kes elas Kohilas põõsas ning oli seal olnud juba umbes aasta aega. Punast kassi toitis ja jootis üks lahke südamega vanaproua, ent sellega tema võimalused piirdusid. Kassi minevikust ei tea keegi midagi. Välimuselt meenutab ta tõulooma ning seega on võimalus, et õnnetu hiirepüüdja sai mingil moel kodust põgenema või ta hüljati.

Eile õhtul suudeti kass lõpuks kinni püüda ning abistajad said teda lähemalt uurida. Vaatepilt oli ehmatav — selja peal on loomal kärn, kus kärbsed usinalt tegutsesid, silmad põletikus ja kõrvad mustad. Loomulikult oli kass hirmunud ja paanikas ning hingeldas. Kass viidi ajutisse hoiukodusse, kus ta suures näitusepuuris puhata saab ja veterinaarivisiiti ootama jääb.

Vabatahtlikud ei tea veel, kas kassil on kiip, aga ilmselgelt on tal kunagi olnud kodu. Kui sa kassi ära tunned, kirjuta aadressile eesti.kassisoprade.kogukond@gmail.com. Omanik peab suutma tõestada, et tegemist on tema kassiga. Kui kiipi ei ole ja omanikku välja ei ilmu, hakkab kass pärast ravi kodu otsima.

Kassisõprade Kogukond tuletab meelde, et kuigi elus võib tekkida olukordi, kus oma loomast tuleb loobuda, ei ole tema tänavale heitmine lahenduseks. Selle asemel pöördu mõne MTÜ või varjupaiga poole ja otsi talle uus kodu. Ära viska enda looma minema, vaid anna talle uus võimalus.

Punast põõsakassi ootab nüüd ees mitu kuud kestev raviperiood, kuid vabatahtlikud on lootusrikkad, et lõpuks saab ta oma hädadest lahti. Kõik ravikulud katab MTÜ ning kui soovid nende tegevust toetada, saad seda teha pangaülekandega: 

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Swedbank EE442200221066745638

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638

SWIFT/BIC: HABAEE2X

Selgitus: punane vanur põõsas

Tagasi üles