Mõisteti süüdi loomapiinaja, kelle näljas koer oli sunnitud taimi sööma

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: Volodymyr Melnyk / PantherMedia / Scanpix

USA Randolphi maakonnas Ridgeville'i külas mõisteti eelmisel nädalal süüdi koeraomanik Sherri L. Phenis looma julma kohtlemise eest.

Phenis mõisteti süüdi A-klassi väärteos, mistõttu võib teda ees oodata kuni aasta pikkune vanglakaristus. Kohtudokumentidesse oli kirjutatud, et Randolphi maakonna volinik läks Phenise koju, kust oli leidnud alakaalus Jack Russelli terjeri õuesolevast aedikust, mis oli täis prügi ja väljaheiteid, kirjutas Star Press.  

Koeral ei olnud voliniku sõnul toitu ega vett, ning loom oli nii peenike, et ribid paistsid keha külgedelt välja. Näljane koer sõi taimi, mis aediku läheduses kasvasid.

Winchesteri linna loomaohutuse ametnik kutsuti sündmuspaigale, ning ta kinnitas, et koer oli alatoitunud. Koer viidi loomade varjupaika, kus teda toideti ja elule turgutati.  

Voliniku andmeil ei andnud esmased püüdlused Phenisega ühenduse saamiseks tulemusi.  Tuttavate sõnul oli Phenis linnast ära sõitnud. Hilisema telefonivestluse käigus selgus, et naine oli väidetavalt koera iga päev toitnud. 

Tagasi üles