Neli päeva puu otsas turninud Totulotu päästmiseks kutsuti appi nii alpinist kui redelauto

Totulotu

FOTO: Facebook

Tartumaal, Tõrvandis puu otsa roninud kassi päästmine sai õnneliku lõpu ja neli päeva-ööd kõrgustes redutanud ning kõvasti kisendanud kiisu sai lõpuks taas tunda kindlamat pinda käppade all, kirjutab Heiki Valner Facebookis.

Naabritele kuuluvale Totulotu nimelisele kassile hakkas abi otsima Merje Tiiman, mitte omanikud. Veider! Nagu selgus on Totulotu varemgi taolist jama korraldanud ja päästjad olevat ta pärast ennegi välja sõitnud.

Kohalike vabatahtlike pritsumeeste esimene katse looma alla tuua ebaõnnestus, sest redel jäi liiga lühikeseks. Tundus, et olukord on üsna lootusetu, sest Ringtee 12 elanike sõnul päästjad rohkem ei tulevat. Mida teha? Pikema jututa sõitis Tartust kohale appi Jaan Kristian Rang. Müts maha ja aitäh! Olin juba üsna jännis omadega ja ei teadnudki enam, kelle poole pöörduda.

Jaan Kristjan kõrgusi ei karda ja ronimine on tema kirg. Halajatele ütlen kohe, et ärge hakake targutama ja vinguma! Mehel on vastavad paprid taskus ja läbinud igasugu kursused, mida mägironijatelt nõutakse. Alpinist tõusis peaaegu puulatva välja, aga Totulotu lidus veel kõrgemale. On ikka napakas!

Lõppeks pidi ikka riik sekkuma ja suure redelauto kohale saatma. Totulotu oli nii hirmunud, et ta tuli lausa kotti panna. Öömaja ja ninaesise pakkus neli ööpäeva puuotsas kiikunud kiisule Ahto Vals. Aitüma mees ka sulle!

Kuna kell on varajane, siis pole ma veel kellelegi helistanud ja rohkem inffi mul pole. Kuuldavasti olevat Totulotu omanikel kassist täiesti poogen ja loodame, et nad loobuvad loomast. Siis vaatavad arstid ta üle ja seejärel hakkame uut kodu otsima. Arvestades Totulotu kirega kõrgustesse ronida ja saamatusega sealt mitte alla saada, võiksid temale kodu pakkuda soovijad inimesed igaks juhuks otsima hakata kassidele mõeldud langevarje. Tulevikus läheks lihtsamalt.

Veelkord tänud kõigile, kes kaasa aitasid, tegutsesid ja Totulotule pöialt hoidsid!