Lemmikuga reisimisel peab panema tähele mitmeid nõudmisi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: wen hui wang / PantherMedia / wen hui wang / Scanpix

Suvi on reisimiste aeg ja paljud inimesed soovivad välisriikidesse kaasa võtta ka lemmikloomad. Selleks, et vältida ootamatusi ning pidada kinni kehtestatud reeglitest, tasub end nõuetega aegsasti kurssi viia.

Veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul otsitakse sageli vastuseid küsimustele, mis puudutavad liikumist lemmikloomadega välismaal ja nõudeid erinevate riikide kaupa. Iseäranis suurt huvi tuntakse Kaupi hinnangul koerte ja kasside transportimisega seonduva vastu.

«Koera või kassiga Euroopa Liidus mittekaubanduslikel eesmärkidel reisimisel peab loomaomanikul olema ette näidata lemmikloomapass, kus on märgitud looma ja tema omaniku andmed ning teostatud vaktsineerimised. Samuti peavad lemmikloomad olema märgistatud mikrokiibiga,» ütles Kaup.

Kaupi sõnul tuleb lemmikutega reisimisel ettevalmistustega alustada varmalt, sest mõned riigid nõuavad loomade liikumisel eriluba või esitavad veel muid nõudeid. Reeglite nõuetekohane järgimine aitab tagada ka loomade turvalise ja tervist kaitsva liikumise nii kodu- kui sihtriigis. 

Välisriiki reisival üle kolme kuusel lemmikloomal peab olema tehtud marutaudi vastane vaktsineerimine, mis peab olema teostatud vähemalt 21 päeva enne reisi algust. Loomade kaasa võtmisel Ühendkuningriiki, Maltale, Iirimaale ja Soome tuleb veterinaararsti poolt koertele teha paelussi vastane tõrje. Parasiiditõrje tuleb teha vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui viis päeva enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.

Rohkem kui viie loomaga reisimise puhul tuleb arvestada ka kehtivate kauplemisnõuetega ning sel juhul on vaja veterinaarsertifikaadi. Reisides Euroopa Liidu väliselt peab loomaga kaasas olema tõend, mida väljastab maakondlik veterinaarkeskus.

Tagasi üles