Saue vallas läks aias kaduma kilpkonnapoiss

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: Arnold Poznahirko / Facebook

Saue vallas asuva Kibuna küla suvilate piirkonnas läks mai keskel kaduma isane keskaasia kilpkonn. 

Omaniku sõnul on kilpkonn enamasti valvsa tähelepanu all ning ei ole varem kaduma läinud. «Oleme koduloomal üldiselt silma peal hoidnud. Kui kippus naabrite aeda ronima, siis oleme tagasi toonud,» ütles Poznahirko. Kilpkonn oli kadumise päeval Kibuna küla suvilate piirkonnas omaniku vanemate hoole all ning jäi pikemaks ajaks tähelepanuta.

«Oleme igasuguseid trikke välja mõelnud, kuidas looma looduses nähtavaks teha. Oleme kilbi külge kirka õhupalli sidunud ja nii jalutama lasknud. Oleme ta alati üles leidnud. Kui kilpkonn kaduma läks, siis leidsime vaid lõhkenud õhupalli räbalad naabri aia juurest,» ütles Poznahirko. «Oleme naabri juures maa põhimõtteliselt üles kündnud, aga kilpkonna pole leidnud.»

FOTO: Arnold Poznahirko / Facebook

Kilpkonn on 15 aastat vana ja umbes käelaba suurune. Looma omanik Arnold Poznahirko on leidjatele välja pannud ka vaevatasu. Küsimuste ja täiendava info saamiseks võib pöörduda Poznahirko poole, kes on äärmiselt tänulik, kui loomake tagasi koju jõuab. Poznahirkoga saab võtta ühendust telefoni teel, helistades numbrile 58365259.

Tagasi üles