Loomaarst vastab: miks sõbralikud kass ja koer mõnikord kaklema lähevad?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu, mida teha, kui koer ja kass vahel läbi ei saa.

«Mul on kaks lemmikut, emane kass ja isane koer. Tavaliselt saavad nad omavahel väga hästi läbi, aga söögiajal juhtub vahel, et koer ründab kassi. Miks nad ainult söögi üle kaklevad ja kuidas seda vältida?»

Vastab PetCity Lõunakeskuse loomakliiniku peaarst Piret Tobias: 

Kuna loomadel on väga tugev ellujäämisinstinkt, on ka toit neile väga tähtis — loomad ei tea, millal neil järgmine toidukord on. See, kuidas loom reageerib, sõltub peamiselt sellest, kui dominantne ta on ja kui kõrgel ta pere hierarhias asub.  Antud olukorras võivad loomad muidu hästi läbi saada, kuid kui mängu tuleb toit, peab koer ennast hierarhia-redelil kõrgemal asuvaks isendiks ja sellest ka põhjus, miks tema peab esimesena sööma — karjas kõrgemal kohal asuv loom sööb alati esimesena. 

Kui koer on söögikordade ajal agressiivne ka omaniku vastu, on see juba kutsikaeas kasvatamisel tekkinud viga. Kui aga proovida toidukauss ära võtta ja koer sellele vastu ei ole, ei tasu halba kasvatust süüdistada. Antud olukorras soovitan koera ja kassi toidukausid eraldada ning kui võimalik, need lausa eraldi tubadesse paigutada, sest koer, kes kaitseb oma toitu, võib olla väga agressiivne ja kassile väga tõsiseid vigastusi põhjustada.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Tagasi üles