Tulge appi: õnnetu üksikema kiisuke ei püsi jalgel ning vajab hädasti ravi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Juta on kurva saatusega briti lühikarvalise-laadne kass, keda kimbutavad rängad neuroloogilised probleemid. Need on endaga kaasa toonud tasakaaluhäired, mille tõttu kass tihti jalgel püsida ei suuda.

Umbes viieaastane Juta leiti tänavalt, kuhu ta tõenäoliselt oma eelmise pere poolt jäetud oli. Kass tundus olevat terve ja tugev ning väike MTÜ, kes ta päästis, leidis kassiplikale kiirelt kodu noore pere juures. Kõik muinasjutud aga õnnelikult ei lõppe — pere kooselu sai otsa ning Juta jäi noore üksikema kassiks. 

Peagi tabas kassi ootamatu terviserike: ühel hetkel ei suutnud ta enam oma tagakeha kontrollida ning enam ei ole Juta võimeline ilma kukkumata kõndima ega ka iseseisvalt jooma. Tasakaaluhäiretega Juta viidi Eriveti loomakliinikusse kompuutertomograafiasse. Veterinaaride hoole all selgus, et kassi tervisehädade põhjustajaks on põletikulised või kasvajalised muutused ning edasiseks raviks on esiti vaja vereanalüüse. 

Juta teekond paranemiseni on alles alguses, kuid juba praegu on kassitüdruku raviarved ületanud 600 euro piirile, millele lisanduvad ka ravimid ning edasised meditsiinilised kulutused. Juta üksi väikest last kasvatav perenaine aga kõige eest üksi tasuda ei suuda ning seetõttu tuli talle appi MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond, kes raviarved oma varudest kinni maksis.

Ka MTÜ rahakott ei ole põhjatu ning nad saavad tegutseda vaid tänu annetustele. Igapäevaselt tuleb neil aidata erinevate tervisehädadega kasse ning kuna 600 eurot ei ole ühe sellise ühingu jaoks väike summa, paluvad nad nüüd abi, et kulutused katta. 

Kui soovid MTÜ tegevust toetada, saad seda teha pangaülekandega:
Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 
Swedbank EE442200221066745638 
Rahvusvaheline pangaülekanne:
Bank 1: Swedbank
Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn
IBAN: EE442200221066745638 
SWIFT/BIC: HABAEE2X
Selgitus: «Kass Juta»

Populaarne

Tagasi üles