Hulkur Nirvaana: julmalt tänavale visatud kass sattus hoolimatuse tõttu surmasuhu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Katrin Gaver / MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ hoole alla saabus hiljuti õnnetu hulkurkass Narvast. Õnnetu ei kirjelda aga ainult tema välimust, vaid ka kassipoisi lootusetust ja alandlikkust, mis on inimeste poolt hülgamise tagajärjeks.

Kassil oli oma kodu ja pere, kuid ühel hetkel ei olnud neil oma lemmiklooma enam vaja. Kassipoiss visati tänavale ning ta leidis ulualust kortermaja trepikojas, kus jäi lootma majaelanike lahkusele. Kassi püüdis abistada kojamees, kes teda oma jõu ja rahadega toitma hakkas.

Lisaks sellele käis kass istumas kohaliku toidupoe ees, kus talle toidupalukesi pakuti. Just seal nägi looma mööduja, kes temast päästjatele teada andis. Püüdmine ei osutunud aga lihtsaks — pelglik kass suutis inimesi mitu kuud vältida, kuid lõpuks sai talle juba tuttav kojamees nurruja kätte ja andis üle Kassisõprade Kogukonnale.

Kassi nimeks sai Nirvaana, mis tähendab kõrgeimat rahu ja teadmise seisundit. Kassi päästjad loodavad, et see nimi saab sümboliseerima looma turvalist tulevikku ja eesootavat rõõmu. Kuigi Nirvaana sünnipäev ei ole teada, on kindel et tegu on noore loomaga. Tänavaelu on jätnud aga oma jälje ning parimais aastais kassipoiss näeb välja nagu rauk.

FOTO: Katrin Gaver / MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond

Tänaval veedetud aja jooksul ei olnud toitu alati saada ning Nirvaana langes ohtlikusse alakaalu. Seetõttu ei saa teda ravima hakata enne, kui kassipoiss kaalus juurde võtab. Ravida on aga palju: Nirvaanat vaevab nahaseen, mille tõttu tuleb kassi kasukas maha ajada. Kiisu igemed ja üks kõrvalest on põletikulised, neerud ja kilpnääre ootavad uuringuid ja kõige lõpuks peab Nirvaana läbima ka kastreerimise.

«Kui ma vaatan sellises olekus looma silmadesse, siis on mul häbi, et ma olen inimene,» nentis Nirvaanat abistava MTÜ juhatuse liige Katrin Gaver. «Miks loobivad inimesed oma loomi tänavale ja kohtlevad neid kui mittevajalikke asju? Kui õnnetu peab sisimas olema see inimene, kes enda looma tundetult kodust välja viskab?» 

Kui Nirvaana ravi läbi saab, hakkab kassike ootama uut peret. Vaatamata sellele, et ta hüljati, on Nirvaana ääretult sõbralik ja ei näita ka võõraste suhtes üles agressiivsust. Kui Nirvaana sulle huvi pakub, saad tema kohta rohkem infot aadressil eesti.kassisoprade.kogukond@gmail.com.

Kui soovid aga Nirvaana ravi toetada, saad seda teha pangaülekandega:

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Selgitus: «Nirvaana»

9. juunil avati Tallinnas aadressil Paavli 1 MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukonna kasutatud asjade pood. Kui sul on kodus üle kasutatud riideid või lemmikloomakraami, võtab pood need vastu. 100 kilogrammi või rohkem asju tuues pakub MTÜ vastutasuks tasuta loomakliinikuvisiite. Asjade müügist saadud  raha läheb kodutute loomade aitamiseks. 

Populaarne

Tagasi üles