Harjumaal jäeti autolt löögi saanud karu teepervele surema

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Eesti Jahimeeste Selts / erakogu

Mõned nädalad tagasi leiti Harjumaalt maantee äärest karu, kes oli saanud autolt löögi ning jäetud sinnasamasse surema. Karule otsa sõitnud autojuht kokkupõrkest teada ei andnud.

Harjumaa jahimees, kes Kernu vallas juhuslikult maanteelt autoga möödus, nägi karu juba hukkununa. «Ilmselt võis ta autolöögist saadud vigastuste tõttu juba mõnda aega seal hukkununa vedeleda,» rääkis jahimees Eesti Jahimeeste Seltsile (EJS). Tema sõnul oli tegemist suure isakaruga. Jahimees andis juhtunust teada ka Keskkonnainspektsiooni valvetelefonile (1313) ning mõne tunni pärast oli metsloom minema toimetatud.

Hiljuti toimus sarnane õnnetus ka Järvamaal, kus emakaru sai autolt löögi ning võib tänaseni haavatuna Türi vallas Taikse, Tõrvaaugu ja Rassi kandis ringi liikuda. Eesti Jahimeeste Selts paneb liiklejatele südamele, et metsloomaga kokkupõrgetest tuleb teada anda ning looma ei tohiks abituna piinlema jätta. Kuna karudel on hetkel jooksuaeg, siis on neid tavapärasest rohkem näha ning kokkupuuted nendega on sagenenud.

Karu on suuruluk, mistõttu kokkupõrge temaga pole ohtlik mitte ainult metsloomale, vaid võib olla traagiliste tagajärgedega ka liiklejatele. Seetõttu tuleb metsavahelistel lõikudel olla ettevaatlik ja vähendada kiirust. Eriti ettevaatlik tuleks olla öösel, videvikus ja varahommikul, mil ulukid on aktiivsemad. Samuti tasub olla tähelepanelik liiklusmärgi «metsloomad» mõjupiirkonnas, millega tähistatakse kohti, kus metsloomade teele ilmumine on kõige tõenäolisem.

Populaarne

Tagasi üles