Tallinnas toimuva lemmikloomade rongkäiguga kogutakse abivajavatele loomadele annetusi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: GEORG KÕRRE / PM/SCANPIX BALTICS / Scanpix

9. juunil toimub juba viiendat korda lemmikloomadele pühendatud sündmus «Käpakäik», mida korraldavad Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Purina Eesti, Pirita Linnaosa Valitsus ja Kesklinna Valitsus

Käpakäik on sündmus, mis toob kokku loomasõbrad ja seda linnakeskkonnas. «Üritus algab 9. juunil kell 11.00 koerte ja nende omanike rongkäiguga Russalka juurest ning jätkub Pirita velodroomil,» selgitas Pirita linnaosa vanem Alina Tubli. «Seal saab oma lemmiklooma kiibistada ja registreerida, vaadata politseikoerte etteastet, esitada infolaudades küsimusi spetsialistidele, kuulata loenguid ja osaleda viktoriinis.»

Sel korral küsitakse ka osalustasu 1-5 eurot, mis läheb loomade abistamiseks. «Eestis vajavad paljud loomad abi. Selle ürituse üks eesmärkidest ongi pöörata rohkem tähelepanu abi vajavatele loomadele ning samuti koguda osalustasu kaudu vahendeid nende aitamiseks,» sõnas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Geit Karurahu sõnul on Käpakäik üritus, mille eesmärk on näidata, et lemmikloom kuulub meie igapäevaellu. «Täiesti tavaline on näha loomaomanikke lemmikuga kohvikus, vabaõhuüritusel või mõnes muus avalikus kohas. Ilmestamaks seda normaalsust, korraldame Käpakäigu raames ka fotovõistluse, mille eesmärgiks on näidata lemmiklooma meie linnapildis,» lisas Karurahu.

Populaarne

Tagasi üles