Ettevaatust! Teedel ja linnades tekitavad segadust noored põdravasikad

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Tänavu oleme vähemalt seni pääsenud ilma suuremate õnnetusteta, aga looduses toimub just praegu iga-aastane põdraränne ehk käes on see aeg, mil põdralehmad ajavad pärast uute vasikate sündi eelmise aasta mullikad enda juurest ära. 

Noored loomad on segaduses ja võivad tekitada ohtlikke olukordi nii linnades kui maanteel. Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) palub inimestel jääda eelkõige rahulikuks ja anda eksinud loomadest spetsialistidele teada.

«Ema juurest minema aetud mullikad pole veel harjunud omapäi hakkama saama ja jooksevad ringi nagu peata kanad,» ütles ELL juhatuse liige Kadri Võrel ja lisas, et siin võiksid inimesed end loomadega samastada, sest ootamatutesse olukordadesse sattudes ei saa me ju isegi esialgu eriti hästi hakkama.

ELL soovitab autojuhtidel vältida kindlasti signaalitamist, sest võõras heli ajab looma veel rohkem paanikasse ning ta võib käituda täiesti ettearvamatult. Suurloomade puhul on see eriti oluline, sest lisaks enda vigastamisele on taoline amokki jooksev isend väga suureks ohuks eelkõige inimestele enestele. Vigastatud või linna eksinud looma leidmisel palub ELL helistada Päästeameti numbril 112, Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313 või Loomakaitse Liidu nõuandeliinile 53 230 230.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles