K, 30.11.2022

Loomaarst vastab: miks kass tihti oksendab?

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Loomaarst vastab: miks kass tihti oksendab?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Vera Kontrikova / PantherMedia / Vera Kontrikova / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu kassiomanikele, kes on mures oma kiisu oksendamisharjumuste üle.

«Minu juurde toodi elama kass, kes pea igapäevaselt oksendas. Siin elades on seda veidi vähemaks jäänud, ent sellegipoolest juhtub seda tihti. Kas kass on haige?»

Vastab PetCity Rannamõisa ja Pärnu loomakliinikute peaarst dr Heli Säre: 

Kassid oksendavad sageli, et väljutada karvapulstikuid — nad puhastavad enda kasukat ja karvad satuvad seedetrakti ning kassid väljutavad neid regulaarselt seedemassidega, aga ka oksendades. Karvapallide vastu aitab spetsiaalne pasta, näiteks Cat Malt või Bezo-Pet pasta. Samuti on olemas spetsiaalsed ravitoidud, mida müüakse loomakliinikutes ning mis sisaldavad karvu lahustavaid aineid, näiteks Royal Canin Hairball.

Oksendamine võib olla tingitud ka mao-seedetrakti põletikust või stressist tingitud haavanditest. Seega, oleks ikkagi vajalik loomaarsti külastus, et teostada röntgen või ultraheliuuring ja hinnata maoseina paksust. Võib olla vajalik ka teha vereproov, et välistada kilpnäärmehaigused või põletikulised muutused.


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Märksõnad
Tagasi üles