Võta oma neljajalgne kaasa! Tallinnas toimub heategevuslik lemmikloomade rongkäik

Käpakäik 2017

FOTO: GEORG KÕRRE / PM/SCANPIX BALTICS

Juuni alguses toimub juba viiendat korda toimub lemmikloomadele pühendatud sündmus «Käpakäik», mida korraldavad Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Purina Eesti, Pirita Linnaosa Valitsus ja Kesklinna Valitsus.

Käpakäik on sündmus, mis toob kokku loomasõbrad ja seda linnakeskkonnas. «Üritus algab 9. juunil kell 11.00 koerte ja nende omanike rongkäiguga Russalka juurest ning jätkub Pirita velodroomil, kus saab oma lemmiklooma kiibistada ja registreerida, vaadata politseikoerte etteastet, esitada infolaudades küsimusi spetsialistidele, kuulata loenguid ja osaleda viktoriinis,» selgitas Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Korraldajate sõnul on eelmiste aastate sündmused olnud menukad ning kohale on tulnud omanikud koos sotsialiseeritud lemmikutega. «Kindlasti on oluline, et kõik omanikud oleksid kindlad, et nende lemmik saab ka teiste koertega läbi,» lisas Tubli.

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Geit Karurahu sõnul on Käpakäik üritus, mille eesmärk on näidata, et lemmikloom kuulub meie igapäevaellu. «Täiesti tavaline on näha loomaomanikke lemmikuga kohvikus, vabaõhuüritusel või mõnes muus avalikus kohas. Ilmestamaks seda normaalsust, korraldame Käpakäigu raames ka fotovõistluse, mille eesmärgiks on näidata lemmiklooma meie linnapildis,» lisab Karurahu.

Fotovõistlusest saab osa võtta iga huviline ning selle juhised on siin. Käpakäigu Facebooki leht on aga siin.

Populaarne