Imearmas video: Schönbrunni loomaaias sündis kaks üliharuldast leopardikutsikat

FOTO: Zoo Vienna Schönbrunn / Facebook

Kuigi Viini Schönbrunni loomaaeda kolinud jääkaru Nora veel pisiperet ei oota, on talitajatel ja külastajatel sellegipoolest põhjust rõõmustada, sest märtsi lõpus nägi ilmavalgust kaks haruldast amuuri leopardi.

Leopardikutsikad sündisid 27. märtsil, ent nende esimene tutvumine siseaedikuga toimus alles selle nädala alguses. Emaleopard Ida jaoks on tegu esimese pesakonnaga, ent oma uue rolliga on ta seni suurepäraselt hakkama saanud. Kaks kutsikat on ka esimesed amuuri leopardid, kes on sündinud Schönbrunni loomaaias.

Sündides olid veel teadmata sugudega leopardikutsikad pimedad ja abitud ning avasid oma silmad esmakordselt kahe nädala vanuselt. Kutsikad ise on väga uudishimulikud, ent Ida kaldub siiski ettevaatlikkusele ning järglastel kaua uues aedikus istuda ei lase.

Amuuri leoparde saab näha ka Tallinna loomaaias ning meie ekspositsioonis elavad kaks leopardi — nooruke isasloom Alexei, kes sündis 2014. aastal Inglismaal Twycrossi loomaaias ning kogenud emasloom Darla, kes on üles kasvatanud juba 12 kutsikat. 

Amuuri leopardi levila vähenes 20. sajandi jooksul dramaatiliselt. Kui sajandi algul oli amuuri leopard Primorje lõunaosa tavaline asukas, siis nüüdisajal elab Venemaa, Hiina ja Põhja-Korea kokkupuutealal umbes poolsada isendit.

Populaarne

Tagasi üles