Loomaõiguslased tutvustavad sel laupäeval oma igapäevatööd

MTÜ Loomus meeleavaldus huntide tapmise vastu Norra saatkonna ees.

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Loomaõiguslased on karusloomafarmide keelustamise nimel töötanud Eestis aastaid. Suurimaks võiduks on farmide keelustamise eelnõu jõudmine Riigikogu suurde saali 2017. aasta kevadel. Eelnõu lükati toona tagasi, kuid loomakaitsjad töötavad Eestis jätkuvalt karusloomafarmide keelustamise nimel edasi. 

Sel laupäeval, 5. mail kell 15 tutvustavad loomaõiguslased Tartu Erinevate Tubade Klubis oma igapäevast tööd karusloomafarmide keelustamise nimel. MTÜ Loomuse esindaja Annika Lepp räägib lähemalt, mida on Eestis tehtud, et farme kinni panna. Samuti saavad osalejad arutleda ja mõelda, kui edukad on olnud loomakaitsjate taktikad ja mida saame tulevikus teha. Prii sissepääsuga ettekanne ja sellele järgnev arutelu kuulub Tartu Tudengipäevade kavva. 

MTÜ Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.