14 aastat tänaval: kassihärra Ville tahab vanaduspõlve veeta ilma hädadeta

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ville.

FOTO: Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Kassihärra Ville elas aastaid ühe söögikoha juures hulkurina. Inimesed käisid temast mööda, pakkusid süüa ja tegid pilte, ent sooja kodu kassil ei olnud. Kaasnesid ka kõik tänavaeluga seotud probleemid — kehvas seisus suu ja kõrvad ning allergiad tekitasid Villele palju piina.

2017. aasta detsembris püüti Ville lõpuks kinni ning viidi Tartu Koduta Loomade Varjupaika, kust ta jõudis MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond hoole alla. Elu näinud Ville viidi Timmu loomakliinikusse, kus tehti korda palju valu põhjustanud suu. Kassihärra jäi küll ilma suuremast osast hammastest, ent samuti kadusid tema piinad. Üllatusena selgus, et terved olid Ville neerud ja kilpnääre — terve elu õues elanud ja sellises vanuses kassi puhul on tegemist lausa imega ning eeldatavasti ootab Villet ees veel mitu aastat elamist.

Ville elab nüüd noore pere juures ja ootab koos perenaisega uue ilmakodaniku sündi. Kodueluga on Ville täielikult sina peal: armastab inimese seltsi, nurrub nagu mootori peal ja oskab hinnata pehmet magamisaset. Maid jagab Ville nüüd kassipreili Steffiga, kellega neil on imehea klapp ning rivaalitsemisest pole juttugi. 

FOTO: Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Kass on küll armastavas kodus, ent sellegipoolest MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond «Seenioride Klubi» liige ning MTÜ katab kõik tema raviarved. ​Klubisse kuuluvad raske minevikuga vähemalt kümne aasta vanused kassid, kes on päästetud viimasest süstist — MTÜ eestvedajad leiavad, et ka vanad loomad väärivad abi ning meie ühiskonna suhtumine, et seenioreid pole vaja, peab kaduma.

Tubli Ville on kindlameelselt läbi teinud kõik vajalikud protseduurid haigete hammaste eemaldamisest allergiaravini välja, kuid nüüd kimbutab vanahärrat seenhaigus. Tegu pole küll õnneks siiski immuunsüsteemi probleemiga, vaid antibiootikumikuuri tagajärjega: Ville kõrvad olid seest tugevas põletikus ning antibiootikumid olid ainsaks ravivõimaluseks.

Nüüd on Ville kasukas maha aetud, et kass paremini ravile alluks, kuid kogu ravikuur koos rohtude, vitamiinide ja kliinikuvisiitidega läheb maksma sadu eurosid ning MTÜ-l korraga sellist summat võtta ei ole. Maksmist ootavad ka teised arved, näiteks samuti seenioride klubisse kuuluva Bruno hambaarstivisiit. 

Kui ka sina leiad, et seeniorkassid peaks oma eluõhtuid ilma valu ja vaevata veeta saama, on kõige parem viis aitamiseks toetada Kassisõprade «seeniorite klubi.» Seda saab teha pangaülekandega: 

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638 

SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Selgitus: «Ville ja Bruno»

FOTO: Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ

Tagasi üles