Aita aidata: kassiema ja tema seitse pöialpoissi vajavad abikäsi ja kodusid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Katrin Gaver / MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond

Märtsikuu lõpus jõudis MTÜ Eesti Kassisõprade Kogukond vabatahtlike hoole alla noor kass, kes oli viimaseid päevi tiine. Neljandal aprillil sünnitas kassiema suure pesakonna — ilmavalgust nägi lausa seitse pisikest kassipoega. 

Tubli kassiema päästeti ära ühest Maardu kassikolooniast ning kuigi tegu on tema esimese pesakonnaga, on nii ema ise kui ka kõik pojad hea tervise juures. Tänavaelu oli kassiemale jätnud oma jälje — tema silmad olid päästjate juurde jõudes tugevalt rähma täis, ent tänu kassipere enda hoole alla võtnud noore vabatahtliku pühendunud ravile on olukord märgatavalt paranenud. 

«Meie MTÜ ei aborteeri kunagi ühtegi tiinet kassi,» sõnas Eesti Kassisõprade Kogukonna juhatuse liige Katrin Gaver. «See on teadlik tapmine ja ei lähe meie MTÜ põhimõtetega kokku.» Gaver lisas, et Kassisõprade hoole alla sattunud tiined kassid saavad alati võimaluse enda pojad ilmale tuua ning mõned kuud hiljem steriliseeritakse nad tulevaste pesakondade vältimiseks ära.

Seitse kassipoega on emale aga suur koormus ja seetõttu tuleb vabatahtlikel talle muretseda palju rammusat sööki. Lisaks sellele ootavad kassipoegi ees kõik vajalikud protseduurid: vaktsineerimine, kastreerimine-steriliseerimine ning ka kiibistamine, mis viiakse läbi Timmu Loomakliinikus. 

Kui kassiemal on kodu ees ootamas, siis tema seitsmel järeltulijal pole praegu veel kuhugi minna. Esimesed kaks elukuud veedavad pojad koos emaga ning juuni alguses hakkavad vabatahtlikud neile kodusid otsima. Kui leiad, et üks pöialpostest võiks just sinu juurde tulla, saada kodupakkumine aadressile eesti.kassisoprade.kogukond@gmail.com või liitu Facebooki grupiga Kassisõbrad, mis loodi eesmärgiga aidata tänavaloomi.

Lisaks sellele võtab MTÜ hea meelega vastu korralikke kassiasju, mida päästetud neljajalgsete aitamiseks kasutada. Kui sa aga seitsme pöialpoisi sirgumist rahaliselt toetada soovid, saad seda teha pangaülekandega:

Eesti Kassisõprade Kogukond MTÜ 

Swedbank EE442200221066745638 

Rahvusvaheline pangaülekanne:

Bank 1: Swedbank

Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn

IBAN: EE442200221066745638  

SWIFT/BIC: HABAEE2X   

Selgitus: «Kassiema enda 7 pöialpoisiga»

Populaarne

Tagasi üles