Täiuslik ebatäiuslikkus: südantsoojendavad pildid «teistsugustest» koertest

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Loomasõbrast fotograaf Alex Cearns on oma missiooniks võtnud vigastatuna tänavalt päästetud koerte fotografeerimise. Cearns tahab näidata, et hoolimata puuduvatest silmadest või mittetöötavatest jalgadest on ka need koerad imearmsad. 

Cearnsi sõnul tõmbas teda «eriliste» tänavakoerte juurde nende võime näidata rõõmu ja armastust vaatamata oma karmile saatusele ning teistsugusele välimusele. «Loomade võime kõiksugu raskused ületada on minu jaoks meeletult inspireeriv,» kinnitas fotograaf. «Nad võtavad elult kõik ning ma olen neilt õppinud igas olukorras nägema midagi positiivset.»

Cearns nentis, et puudega loomad ei lase oma puudel elukvaliteeti mõjutada, vaid võtavad oma keha omaks ning jätkavad elamist. «Puudega koerte pildistamine ja fotode maailmaga jagamine on unistuse täitumine,» leidis fotograaf ja lisas, et ta loodab, et inimesed vaatavad nende loomade teistsugusest välimusest mööda ja näevad nende tõelist ilu.

Oma tööga tahab Cearns näidata, et kuigi need kutsad on oma välimuselt omamoodi, on ka nende süda täis soojust ning nad väärivad armastust ja turvalist kodu täpselt niisama palju kui kõik «tavalised» koerad. Oma viimase kaheksa aasta jooksul tehtud parimatest fotodest lõi Cearns raamatu nimega «Perfect Imperfection» ehk «Täiuslik ebatäiuslikkus», et kogu maailma loomasõpru inspireerida ning eriliste tänavakoerte lugusid jagada.

Populaarne

Tagasi üles