R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: Rootsi suurimas haudejaamas paljastati loomade väärkohtlemine

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Video: Rootsi suurimas haudejaamas paljastati loomade väärkohtlemine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna avaldas Rootsi loomaõigusorganisatsioon Djurrättsalliansen seninägematu salvestise, mis paljastab loomade väärkohtlemisi Rootsi suurimas haudejaamas. Ettevõte toodab umbes 50 protsenti kogu Rootsi munatööstuse munakanadest. Sealt eksporditakse kanu ka Balti riikidesse, sh Eestisse.

Viimasel kahel aastal külastati salaja korduvalt mitmeid haudejaama hooneid, et dokumenteerida, kuidas linnud elavad enne, kui nad saadetakse Rootsi ja Baltimaade munatootjatele.

«Sellel salvestisel on näha sulgedeta aretusloomi ja puuridesse vangistatud kanu, kes peavad ronima üle oma surnud õdede-vendade,» ütles Malin Gustafsson, Djurrättsallianseni kõneisik. «Haiged ja vigastatud loomad jäetakse põrandale surema. Tööstus ei hooli loomadest, vaid ennekõike rahast. See saab päevselgeks, kui sinna siseneme ja saame osa nende loomade igapäevasest reaalsusest.»

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Tapersoni sõnul ei saa seda salvestist maha salata ega väita, et tegemist on erandiga ja et see ei puuduta Eestit. «Materjal paljastab, milline see tööstus tegelikult on ja kuidas loomi praeguste loomade heaolu reguleerivate seadustega koheldakse,» ütles Taperson. «Tänased loomade heaolu puudutavad seadused ja ühiskonna suhtumine loomadesse ei ole ilmselgelt kooskõlas. Kasvav hulk inimesi eelistab süüa taimetoitu, mis tõestab, et üha enam inimesi saab teadlikuks sellest, kuidas me kohtleme teisi loomi,» lisas Taperson.

Footage exposes animal abuse at Sweden's largest egg hatchery from Djurrättsalliansen on Vimeo.

Märksõnad
Tagasi üles