Päevakäpp: nähtamatu sõjaprintsess Xena ootab, et keegi teda ometi märkaks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Xena

FOTO: MTÜ Kasside Turvakodu / Facebook

Kasside Turvakodus elab sõjaprintsess Xena, kes valdab nii kasside karated kui muid võistluskunstne. Ta valvab ja kaitseb, et kõik oleks korras, et vaenlased peale ei tungiks.

Ah, et millised vaenlased? Nälg ja haigus ja kurbus ja külm ja üksindus - kõik kodutute kasside vaenlased. Xena aitab vabatahtlikel valvata, et need kassitoa uksest enam mitte ilmaski sisse pääseks.

Kui mõni neist pahadest kas või akna taga piilub, lööb Xena kohe käpaga. Vat nii! Äigab käpaga ja siis lööb uppi vaimujõuga! Ta on president Remuse turvakasside üksuse pealik!

Tööst vabal ajal Xena õpib tundma Inimest. Öösiti toimuvad mängutoas kursused, kus Osavad Kassid selgitavad asju Inimese kohta. Nad näitavad ette ka, kuidas Inimesele meeldida. No näiteks eile oli neil selline õppus. Osav Kass luges ette: «Üks, kaks, kolm, kõik rullige üle selja, vehkige armsasti käppadega ja lööge nurru.» Taipate? Xena tunnistab, et viite ei ole veel saanud, pigem kolmesid ja neljasid… Aga uskuge, ta püüab kõigest väest.

Oma Xena-tööpostil peab ta olema karm, kuid vabal ajal on ta lihtsalt üks väike kassitüdruk. Oma südames on Xena tegelikult pehme armas nurrik, kes ihkab õrnust ja armastust ja kodusoojust, kuid ta ei oska ega julge seda veel väljendada. Seetõttu on ta ka iga päev turvakodus nähtamatu - mitte keegi ei ole mind veel märganud ja sageli turvakodu külastavad inimesed ei teagi, et tema ka ühes pesas tähelepanu ootan... Kuid äkki sina märkad teda?

Xena ootab sinu kodukirju aadressil info@kassideturvakodu.ee.

Tagasi üles