T, 5.12.2023

Video: uued salaja filmitud materjalid paljastavad põllumajandusloomade kannatusi

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Kuvatõmmis videost

Soome loomaõigusliku liikumise Oikeutta Eläimille viimasel kahel aastal kogutud ja täna avaldatud materjalid paljastavad, et tootmisloomade olukord ei ole paranenud. Lüpsilehmad on lõas, emised sulgudes ja surnud kanad on jäetud elavate sekka. Loomakaitseseadusandlus ei taga loomade heaolu.

Soome loomakaitseorganisatsioonid protestivad üheskoos uue veel vastuvõtmata loomakaitseseaduse vastu, mis ei võta arvesse loomade liigiomaseid vajadusi ja mille tegemisel ei ole arvestatud loomakaitsjate ettepanekutega.

Kristo Muurimaa liikumisest Oikeutta Eläimlle ütles, et nad on aastaid avaldanud materjale loomade väärkohtlemisest ja saatnud neid loomakaitsega tegelevatele ametkondadele, aga see ei ole olukorda muutnud. «Loomade väärkohtlemise põhjused peituvad mujal kui seadusandlus ja selle tõhus kontrollimine — need on sügavamal internsiivpõllumajanduse olemuses,» sõnas Muurimaa.

Iga loom vajab võimalust liikuda, järglaste eest hoolitseda, rahuldada uudishimu ja elada muude liigile omaste vajaduste järgi. «Aastal 2018 on inimestel nii palju informatsiooni loomade vajadustest, et ei ole õigustust põllumajandusloomade elu väljakannatamatutele tingimustele,» ütles Loomuse juhataja Kadri Taperson. «Kõik videos nähtavad loomapidamisviisid on heaks kiidetud ja seadusega lubatud ka Eestis.»

Surkea eläinsuojelulaki siirtää vastuun ihmisille ja yrityksille from Oikeutta eläimille on Vimeo.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles