P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pürenee lambakoer – ülimalt oskusklik ja tark kaaslane suurele loodusesõbrale

Facebook Twitter
Comments

Pürenee lambakoer on üks ülitarmukas kuju, kellele on atleetlikkuse ning väledusega raske vastast leida.

Ta on alati täpselt seal, kus midagi põnevat toimub. Ka on ta tähelepanelik sell, kes teeb, mida talle öeldakse. Kuuletumistrennis on ta oma klassi oivik. Ta on vastupidav ning oma töös tõeliselt efektiivne.

Võõrastega on ta pisut pelglik ning umbusklik. Oma peresse ja inimestesse on ta aga sügavalt kiindunud ning neile alati jäägitult pühendunud. Ta on oma loomult üsna kangekaelne, vajades kindlameelset peremeest.

Need koerad sobivad kenasti valvekoerteks. Aga ole valmis – nad ka hauguvad päris palju. Igapäevane trenn temaga on möödapääsmatu. Korralikust jooksutiirust koos vaimsete väljakutsetega peaks piisama, et ta ei hakkaks kodus lõhkuma.

Selle koera puhul eristatakse tegelikult kahte tüüpi – siledakoonulist ning pikakarvalist lambakoera. Kusjuures, erinevat tüüpi kutsikad võivad sündida samasse pesakonda. Nende kahe peamine vahe seisneb vaid karva pikkuses ning selles, millised nad välja näevad.

Pürenee lambakoer – ülimalt oskusklik ja tark kaaslane suurele loodusesõbrale!

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles