K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maaeluministeerium: loomade avalikul näitamisel tuleb tagada nende heaolu

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Maaeluministeerium: loomade avalikul näitamisel tuleb tagada nende heaolu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/PM/SCANPIX BALTICS

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile ministri määruse eelnõu, millega kehtestatakse loomanäitusel, -võistlusel, -laadal, -oksjonil või loomade kokkutoomisega seotud muul avalikul üritusel kasutada lubatavate loomaliikide ja alamliikide loetelu, et paremini tagada loomade kaitse ja heaolu.

«Määruse eesmärk on tagada see, et avalikult saaks näidata ainult neid loomi, kelle heaoluks vajalikud tingimused on täidetud,» ütles maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai. «Igale loomale peab olema tagatud talle liigiomane liikumisvõimalus, hooldus ja vajaliku sööda olemasolu.»

Eelnõu väljatöötamise vajadus on tingitud asjaolust, et loomakaitseseaduses jõustub 1. juunil 2018 muudatus, mille eesmärk on tagada avalikult näidatavate loomade parem kaitse ja heaolu. Muudatuse kohaselt on avalikul näitamisel mujal kui tegevusloaga loomaaias lubatud kasutada looma, kelle liigiomased käitumisharjumused või eluviis seda võimaldavad ilma looma tervist kahjustamata.

Loetelu luues arvestati Euroopa Loomaarstide Föderatsiooni seisukohaga, mille kohaselt teatud loomaliikide käitumisharjumused ja eluviis on olemuslikult nii sügavad ja püsivad, et vaatamata sellele, kas tegemist on tehistingimustes või vabas looduses sündinud loomaga, ei ole ilma sellesse liiki või alamliiki kuuluva looma tervist kahjustamata võimalik teda avalikult näidata ega tema avalikku näitamist korraldada. Samuti toimus eelmisel aastal maaeluministeeriumis asjakohane ekspertrühma arutelu, mille käigus kaaluti eri loomaliikide sobivust sellesse loetelusse.  

Märksõnad
Tagasi üles