Video: Rootsi loomaaias sündis imearmas delfiinipoeg

In this Aug. 4, 2013 photo provided by the Chicago Zoological Society, Allie, a 26-year-old bottlenose dolphin, swims with her newborn calf at the Brookfield Zoo in Brookfield, Ill. The female calf was born Friday, Aug. 2. The calf weighs 40 pounds and is 3-feet long. (AP Photo/Chicago Zoological Society, Jim Schulz) / SCANPIX Code: 436

FOTO: Jim Schulz/AP

Neljandal jaanuaril nägi Rootsis Kolmårdeni loomaaias ilmavalgust pisike delfiinipoiss. Loomaaia videost on näha, kuidas emadelfiin Fenah ringiratast ujub, poja sabauimed välja paistmas.

Väike delfiin ei ole endale veel nime saanud, sest talitajad soovivad esmalt tema iseloomu näha. «Delfiinide esimesed elunädalad on kriitilised,» sõnas talitaja Filip Johansson. «Ent tänu meie pikaajalistele kogemustele möödus sünnitus edukalt ja poeg on kosumas.» Johansson lisas, et delfiin harjutab uimede kasutamist, vehib neid küljelt küljele ja juhib oma ujumisteekonda.

Sündides oli delfiinipoeg «vaid» meetripikkune ning kaalus 15 kilogrammi. Täiskasvanuna ületab tema kaal 200 kilo piiri. Delfiinide tiinus kestab 12 kuud ning talitajate sõnul oli Fenahi ootus sündmustevaene.

Kolmården on Rootsi suurim loomaaed ning see asub Stockholmist umbes kahetunnise autosõidu kaugusel lõunas.

Populaarne

Tagasi üles