Detsembris lumehangest leitud nälginud koer on tundmatuseni muutunud

FOTO: Animal House Rescue / SWNS/Animal House Rescue / SWNS / Scanpix

Möödunud detsembris šokeeris inimesi üle maailma koer Elsa, kes leiti Inglismaal ühest lumehangest. Koerast oli järel vaid luu ja nahk ning loomaarstid polnud kindlad, kas ta enam taastub.

FOTO: Animal House Rescue / SWNS/Animal House Rescue / SWNS / Scanpix

Bordoo dogi Elsa ellujäämine oli tõeline ime – kriitilises seisus koer ei olnud esialgu võimeline omal jalal püsti seisma ega sööma. «Ma olen oma tööd 30 aastat teinud, ent mitte kunagi ei ole mu teele sattunud Elsa-sarnases olukorras olevat koera,» ütles Birminghami loomapäästja Lin Reeves pärast Elsa leidmist. Ta lisas, et tal ei olnud aimugi, kuidas koer veel elus oli. Elsat tuli veeni kaudu toita ning lisaks oli tema maks kahjustada saanud. Kutsale tõttasid appi inimesed üle kogu maailma, kes kandsid tema ravikulu toetuseks kliinikule raha. 

FOTO: Jamie Ricketts/Caters News Agency/Scanpix

Muretsemiseks ei olnud lõpuks aga põhjust, sest vaid veidi rohkem kui kuu aega hiljem on Elsa nagu täiesti uus koer. Vaid kolmandiku tervislikust kehakaalust kaalunud kutsa on nüüdseks korralikult juurde võtnud ning suurepäraselt taastunud. «Elsa on tõeline ime,» kinnitas Reeves. «Tema taastumine on olnud uskumatu ning ta on sellega uskumatult kiiresti hakkama saanud.» Elsa olukord oli naise sõnul šokeeriv ja kurvastav ning loomaarstidel oli temaga tükk tööd. 

Elsa on endale nüüd aga uut kodu otsimas ja selleks puhuks korraldati tema toetajatele külastuspäev. Elsat tuli vaatama lausa 400 inimest ning loomapäästeorganisatsiooni Animal House Rescue vabatahtliku Sue Hodgesi sõnul oli koer talle osaks saava tähelepanu üle väga õnnelik. «Elsa on imekauni välimuse ja hingega ja ta väärib parimat,» ütles Hodges. «Kogu ürituse elevus väsitas ta aga lõpuks ära ning ta jäi rõõmsalt saba liputades magama.»

FOTO: Jamie Ricketts/Caters News Agency/Scanpix

Populaarne

Tagasi üles