T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Video: politseinike eest põgenev vallabi seiskas Sydneys liikluse

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Video: politseinike eest põgenev vallabi seiskas Sydneys liikluse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: HANDOUT/Reuters/Scanpix

Täna varahommikul tuli Sydney politseil tegeleda omapärase korrarikkujaga — üks vallabi oli võtnud nõuks üle linna maailmakuulsa Harbour Bridge'i silla vastaskaldale jõuda. Looma nägid esmalt silda ületavad autojuhid, kes korravalvurid ka kohale kutsusid.

Vallabid on kängurute väiksemad sugulased ning Austraalia idapoolel on nad tavalised, ent linnadesse satuvad loomad harva. «Me arvame, et vallabi jõudis sillale 13 kilomeetri kaugusel asuvalt Cammeray golfiväljakult,» sõnas politsei pressiesindaja. Ehmunud vallabi hüppas mööda silla kaheksarealist autoteed ning looma kinni püüdmiseks läks vaja kolme politseinikku. Vallabile autoga järgi sõitnud korravalvurid otsustasid vahejuhtumit ka filmida. Looma teekond lõppes peale silla ületamist lõpuks Sydney konservatooriumi juures, kus üks politseinikest vallabi kätte sai ning teda kuni loomapäästjate saabumiseni kinni hoidis.

Foto: /AP/Scanpix

Loomaarst Larry Vogelnesti sõnul oli vallabi üpriski ärevil ning seetõttu manustati loomale rahustit ja viidi ta lähedalasuva Taronga loomaaia metsloomakliinikusse. Füüsiliselt oli vallabiga kõik korras, vaid tema nägu ja tagajalad olid veidi kriimustatud. Vogelnest nentis, et vallabi sillaületamine on kahtlemata ainukordne juhtum, kuigi inimasustuse laienemise tõttu satub neid linnade äärealadele aina enam. Sydney raadiokanaliga Radio 2GB jagas oma aga üks vahejuhtumit pealt näinud autojuht, kes olukorda humoorikalt üllatavaks pidas. Päevakangelasest vallabil hoitakse veel silma peal, ent mõne päeva pärast viiakse ta loodusesse tagasi.

Vallabid pole aga ainukesed Austraalia loomad, kes linnades kaost korraldavad. 2014. aastal tormasid Sydneys mööda tänavaid kaks vesipühvlit, kes olid filmi võtteplatsilt põgenema pääsenud. Eelmisel aastal traavis Darwini linnas ringi aga kaamel, kelle linna tulnud tsirkus endaga kaasa oli toonud. 

Märksõnad
Tagasi üles