Eestlased kogusid hättasattunud loomade abistamiseks ligi 1000 eurot

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: panthermedia.net / Michael Pettigrew / Scanpix

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) korraldas eelmise aasta lõpus oma Facebooki lehel heategevusliku jõuluoksjoni, millega koguti hättasattunud loomade abistamiseks ligi 1000 eurot. 

«Väga tore oli näha, et inimestele pakkus meie oksjon huvi ning panustati heldelt. Kui algselt oli meil plaanis panna oksjonile maksimaalselt 20 eset, siis oksjoni lõpuks oli neid 27,» kommenteeris ELSi juhatuse liige Kaisa Kaljurand. «Paljud oksjonit märganud inimesed kirjutasid meile ning pakkusid annetamiseks ka oma esemeid. Otse loomulikult võtsime need vastu ja oleme kogutud summaga väga rahul. See võimaldab meil katta paljude abi vajavate loomade ravikulud ning kindlasti korraldame ka järgmisel aastal sarnase ürituse.»

Oksjonilt kogutud raha kasutatakse abi vajavate, kodutute, hüljatud ja väärkoheldud loomade raviarvete ja teiste veterinaarsete protseduuride tasumiseks, heade loomapidamistavade tutvustamiseks, hättasattunud loomade toiduabi ja muude loomadele eluks vajalike vahendite tagamiseks. Samuti toetatakse vigastatud, väärkoheldud ja hulkuvate loomade transpordikulusid ning üle Eesti asuvates asenduskodudes asuvate loomade ülalpidamist.

Kokku panustati müügis olevatele esemetele 209 korda ning kõige kallimalt müüdi maha Indrek Galetini foto kollektsioonist «Undefined Perfection». 

Populaarne

Tagasi üles