Eesti Jahimeeste Seltsi üleskutse: austame aastavahetuse traditsioone mõistlikult

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

fireworks

FOTO: Maria Bednar/PantherMedia / Maria Bednar

Uue aasta vastuvõtmisega käib kaasas ilutulestik ja muu paugutamine, mis häirib nii mets-, kodu- kui ka lemmikloomi. Eesti Jahimeeste Selts kutsub üles vältima aastavahetusel liigset müratekitamist ja keskkonnareostamist.

«Austame aastavahetusel vanu traditsioone, aga teeme seda mõistlikult,» selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts. «Pahatihti paugutatakse juba mitu päeva enne pidupäeva ja ka pärast, mis tekitab loomadele palju stressi,» sõnas ta. Korts lisas: «Et loomi vähem häirida, kutsume kaaskodanikke üles vältima liigse müra tekitamist.» Samuti tuleks tema sõnul ilutulestikust allesjäänud kestad ja pakendid pärast loodusest kokku korjata.

Ilutulestiku valgussähvatused ja paugutamine on loomadele suur stressiallikas ja võib nad ettearvamatult käituma panna. Ilutulestikku tuleks süüdata lähedalasuvatest inimestest ja loomadest ohutus kauguses, et vältida võimalikke vigastusi. Ilutulestikust alles jäänud tükid tuleb pärast kokku korjata, et loomad neid kogemata ei sööks või nendega endale muul moel viga ei teeks.

Palume inimestelt mõistvat ja hoolivat suhtumist loomadesse ning ettevaatust liikluses, kuna häiritud loomad võivad joosta ka sõiduteele.

Populaarne

Tagasi üles