T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loomakaitsjad korraldasid Rimi vastu protestiaktsiooni

Kelli Põlendik
, lemmik.postimees toimetaja
Loomakaitsjad korraldasid Rimi vastu protestiaktsiooni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: panthermedia.net / Jutta Ehrlich / Scanpix

Eile korraldas loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Tallinnas ja Tartus Rimi poodide ees meeleavaldused. Üritused on osa terves Baltikumis vältavast kampaaniast, mis kutsub üles Rimit loobuma puurikanade munade müügist.

«Nähtamatud Loomad usub, et kõik farmiloomad väärivad head kohtlemist. Seetõttu veame Eestis kampaaniat, mis kutsub ettevõtteid müüma puurivabu mune ja loobuma kanadele suuri heaoluprobleeme põhjustavast puurisüsteemide toetamisest,» kommenteeris loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad president Kristina Mering. 

Rimi valiti sel sügisel Eesti aasta vastutustundlikuks ettevõtteks. Seetõttu kutsub Nähtamatud Loomad vastutustundlikkust ja ettevõtte väärtuseid ka firma reaalsetes otsustes klientidele näitama. «Sarnased poliisid on piisava üleminekuajaga võtnud vastu juba paljud maailma suured toidukorporatsioonid, viimati näiteks Nestlé ja Kraft Heinz. Paljud ettevõtted on hetkel läbirääkimistes, et töötada välja üleminekukava puurivabade munade müügi. Ligi 2000 Eesti inimest ja Rimi klienti on allkirjastanud petitsiooni, mis kutsub ka Rimit üles loomade heaoluga arvestavat otsust langetama,» lisas Mering. 

Puurivabade munade eelistamine on tõusvas kasvutrendindis kogu Euroopas nii tarbijate kui ka ettevõtete hulgas. Nähtamatud Loomad kutsub samuti üles eelistama puurivabades süsteemides peetud kanade mune, mille munal algav kood algab numbriga 0, 1 või 2. Puurikanade munadel olev kood algab numbriga 3 ning need tasub loomade heaolu arvestades ostmata jätta.

Märksõnad
Tagasi üles