Loomaarst vastab: kuidas julgustada kartlikku koera?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Emmanuelle Bonzami / PantherMedia / Scanpix

Lemmiku lugejatele on avatud nõuandenurgake, kus loomaomanikel on võimalus esitada loomaarstile küsimusi oma neljajalgsete sõprade kohta. Täna annab veterinaar nõu koeraomanikele, kelle lemmik pelglikuma loomuga on.

«Mu koer kardab järsku jalutamist. Varem sellega probleemi ei olnud, nüüd ei julge ta majanurgast kaugemale minna. Olen kuulnud koerte hirmuperioodidest, kas tegu on sellega ja mida teha.»

Vastab Pärnu PetCity loomakliiniku loomaarst dr Maarja Roosileht: 

Koerte hirmuperioodideks nimetavad loomapsühholoogid etappe kutsika arengus, esimene neist toimub väga noorelt, umbes 2-3 kuu vanuselt, teine puberteedi algamisega, umbes 6-8 kuuselt. See kuidas ja kas üldse hirmuperiood väljendub, on erinevate koerte puhul väga isemoodi. Täiskasvanud koertel sellistest kindlatest hirmuperioodidest ei räägita. Hirm aga võib tekkida misiganes muul eluetapil ebameeldiva kogemusega seoses. 

Kartlikku koera peab igati julgustama, püüdma temale majanurgast edasi minekut meeldivaks muuta: olge väljas koeraga viibides eelkõige ise hästi rõõmus ja enesekindel, pakkuge koerale õues maiust — kui aga probleem kestab, soovitan väga mõne koertekoolitajaga ühendust võtta. Isegi kui koer on vastavas vanuses, et tegu võiks olla hirmuperioodiga, on oluline koer sellest õigesti edasi aidata, parimat nõu oskavad teile anda kutsikakoolide õpetajad ja koertetreenerid. 


Hea lugeja, kui ka sinul on lemmikloomade, nende käitumise ja tervisega seonduvaid küsimusi, siis saada need meile SIIT ning koostöös loomaarstidega leiame neile vastused.

Populaarne

Tagasi üles