«Filmistaarist» elevant muljus talitaja surnuks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: Thomas White / Reuters / Scanpix

Esmaspäeval juhtus Tais Chiang Mais elevandirünnak, mille käigus hukkus looma haardesse jäänud talitaja.

Viietonnine elevant Ekasit, kes on osalenud filmides ja telereklaamides, oli ajutiselt hoiul Chiang Mai loomaaias. Loom, kes ei olnud intsidendi hetkel kinni, tõmbas ühel hetkel 54-aastase talitaja oma londi haardesse ning muljus ta surnuks.

«Elevant pööras järsult ringi ning kasutas oma lonti, et ohvrist kinni haarata,» sõnas loomaaia esindaja Wuthichai Muangman. «Seejärel muljus ta ohvri surnuks.»

Tai on elevandiäri poolest tuntud — loomi kasutatakse muu hulgas tsirkustes, ebaseaduslikus äris ning turistide sõidutamiseks. Maailma loomakaitse seltsi juulikuus avaldatud raportis kirjutati, et Tais kasutati ära poole rohkem elevante, kui kõigis teistes Aasia riikides kokku ning 2923 Aasias olevast tööelevandist oli Tais 2198.

Loomaaktivistide organisatsioon Peta sõnas, et kuigi talitaja hukkumine oli traagiline, näitas see võimalikke elevantide väevõimuga kinni hoidmise tagajärgi. «Pärast aastatepikkust kohutavates elamistingimustes kannatamist ja inimeste teenimist ei ole üllatus, et need muidu rahulikud ja hellad loomad lõpuks vastu võidelda otsustavad,» seisis organisatsiooni pressiteates.

Tagasi üles