L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galerii: ninasarvikud lendavad uude koju

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee juhataja
Facebook Twitter
Comments

World Wildlife Fundi ehk WWFi värskeim operatsioon tagab uue kodupaiga ohustatud must-ninasarvikutele. Loodetavasti tunnevad nad end õige pea koduselt ning paljunevad jõudsalt.

14 must- ehk teravmokk-ninasarvikut, kes püüti kinni KwaZulu-Natali looduspargi aladelt, transporditi uude kodukohta Lõuna-Aafrika põhjaosas. Täpne asukoht hoitakse aga saladuses, kuna must-ninasarvikud on väljasuremisohus.

WWF on tegutsenud liigi päästmise nimel aastast 2003 ning projekt on seni näidanud parajat edu - paljud ümberkolitud ninasarvikupopulatsioonid on jõudsalt paljunenud. Hetkel on Lõuna-Aafrikas selle projekti raames erinevates kohtades elamas umbes 200 ninasarvikut, mis on vaid 10 protsenti terve riigi populatsioonist.

Tänu inimeste südametule jahile on teravmokk-ninasarvikud olnud ohus juba möödunud sajandi keskpaigast. Praegu arvatakse neid olevat alles jäänud 5200-5400 isendit, mis tähendab, et selle liigi seisukord on väga kriitiline.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles