Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Video: Viljandimaal näljutatud hobune ei suuda isesevalt püstigi tõusta

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Ekraanitõmmis videost

Eestimaa Loomaakaitse Liit sai teate Viljandimaal Abja-Palujas oleva väärkoheldud hobuse kohta. Selgus, et looma oli näljutatud ning vigastuste tõttu sai loom end vaevaliselt liigutada.

Eestimaa Loomakaitse Liiduni jõudis teade väärkoheldud hobusest 23. augustil. Järgmisel päeval suundus liidu Viljandimaa piirkonna juht Kristel Täär hobust vaatama ning märkas, et olukord oli kirjeldatust hullem: looma oli näljutatud, tema põlved vigastatud ning vigastatud oli ka tagakeha. «Oli näha, et ta oli põlvede peale kukkunud, sest põlvedes olid vaod, haavad veritsesid ning nende peal olid kärbsed,» kirjeldas Täär nähtut.

Loom toimetati Viljandimaal teise tallu, kuid vigastatud jalgade tõttu on umbes 25-aastasel loomal siiani keeruline ilma kõrvalise abita püsti tõusta. Eestimaa Loomaakaitse Liit lubab esitada politseile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks seoses hobuse julma väärkohtlemisega.

Tagasi üles