Balkani mütoloogias on draakonid vee-elukad ning mõned inimesed on väitnud, et on neid ka kohanud. Senini on nende lugude tagamaad olnud segased, kuid õnneks otsustasid ühed 21. sajandi uurijad tõe jälile saada.
Need müütilised olendid elavad väidetavalt Kagu-Euroopa maa-alustes järvedes ja koobastes, mis asuvad Dinaari mäestiku karstides. Väidetavalt on neid elukaid kohatud Horvaatias, Itaalias, Sloveenias ja Bosnia-Hertsogoviinas. Seega tundus, et Horvaatia on hea koht alustamiseks.
«Draakonijahtijate» meeskonnas on nii biolooge kui professionaalseid sukeldujaid ning nad võtsid ette Horvaatia järve nimega Zagorska peč uurimise. Ning nagu võib arvata, pidid nad sukelduma päris sügavale, kui tahtsid draakoneid kohata. Nad ei pidanud pettuma.
Uurijad sattusid kokku olendiga, kes meenutas angerjat - peenike, silinderjas keha, mis paistis olevat väga paindlik. Kuid tegemist polnud angerjaga (ega ka mitte «draakoniga»). Loom osutus Proteus anguinus'eks, väga haruldaseks salamandriks. Esimest korda kirjeldati neid loomi 17. sajandil ja nende välimuse põhjal saab aimu, miks neid «beebidraakoniteks» peeti. Neil on roosakas nahk ja nad võivad kasvada kuni poole meetri pikkusteks. Neil on lõpused, seega veedavad nad peaaegu terve oma elu vee all pimeduses. Nad on peaaegu täielikult pimedad. Hämmastaval kombel võivad nad elada kuni saja-aastaseks! Seejuures paljunevad nad elu jooksul vaid ühe või kaks korda.
Nende toidulaud koosneb peamiselt krabidest, tigudest ja putukatest, kuid nad võivad toiduta vastu pidada kuni kümme aastat. Samuti ei häiri neid sügavused ja rõhk.