T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Fotod ja video: ülearetuse võikad tulemused Soome karusloomafarmides

Mariann Prooses
, lemmik.postimees toimetaja
Fotod ja video: ülearetuse võikad tulemused Soome karusloomafarmides
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Soome loomaõiguste ühing Oikeutta Eläimille avaldas uued salaja salvestatud videoid karusloomafarmidest, mis näitavad hiigelmõõtmetesse aretatud polaarrebaseid. 

Loomad liiguvad vaevaliselt ja nende kasukas on paksudes voltides. Isegi loomade näopiirkonnas on nahavoldid, mille tagant silmad vaevalt välja paistavad. Ühing Oikeutta Eläimille juhib tähelepanu sellele, et loomadele kannatusi põhjustav aretamine on loomakaitseseadusega keelatud. Ühing nõuab, et farmides viidaks läbi põhjalikud kontrollimised ja kõrvaldataks rikkumised.

«Paljud Eroopa riigid on karusloomakasvatuse ära keelanud, aga Soomes ei pea farmipidajad järgima isegi praegust nõrgal tasemel loomakaitseseadust,» ütleb Kristo Muurimaa ühingust Oikeutta Eläimille.

Loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson ütleb, et loomade probleemid karusloomakasvandustes on kõikides põhjamaades väga sarnased ja loomakaitseseadust ei täideta täiel määral ka Eestis. Nii Loomus kui Oiketutta Eläimille taotlevad karusloomafarmide keelustamist.

Ühingu avaldatud fotod on tehtud käesoleval aastal viies eri farmis Lõuna- Ja Kesk-Pohjanmaal ning Pohjanmaa maakonnas; farmide täpsed andmed on edasi antud Soome Veterinaarametile.

Lisaks silmapõletikule vaevavad hiigelsuuri polaarrebaseid liikumiselundkonna probleemid. Loomadel on nende kaalu tõttu juba niigi kitsastes puurides raske liikuda. Deformeerunud ja nõrgad jalad on ühingu Oikeutta Eläimille sõnul karusloomafarmides tavaline probleem.

Märksõnad
Tagasi üles