Eesistuja programm on üles ehitatud kolme põhiprioriteedi ümber: võitlus antimikroobikumiresistentsuse (AMR) vastu; valmisoleks piiriülesteks loomataudideks ning nende ennetamine, ohjeldamine ja likvideerimine ning poliitilise kokkuleppe leidmine õigusloomeliste ettepanekute osas veterinaarravimite ja ravimsööda kohta.
Eurogroup for Animals hinnangul asub eesisistujariikide kolmik tööle määrava tähtsusega ajahetkel loomade heaolu jaoks ELi tasandil. Järgmise kahe aasta jooksul võetakse vastu rida delegeeritud õigusakte ja rakendusakte loomatervise määruse ja ametlike kontrollide määruse kaudu, millest paljud võivad loomade heaolu edendada või takistada. Nende kõrval võime näha uute ELi loomade heaolu tugikeskuste loomist lisaks tööle, mida alustatakse uue ELi loomade heaolu käsitleva platvormi raames.
Hoolimata ülalnimetatud tunnustust väärivatest eesmärkidest ja teretulnud sõnastusest, mis viitab ühtse tervise («One Health») käsitusele, on loomade heaolu vallas rohkem küsimusi kui vastuseid; väidetakse pressiteates.
Näiteks ei ole selgelt aru saada, millised meetmed on tegelikkuses ette nähtud lammaste katarraalse palaviku, linnugripi, nodulaarse dermatiidi ja sigade Aafrika katku vastu võitlemiseks peale juba hetkel läbi viidavate? Vaja on tugevdatud bioturvameetmeid, muudetud tingimusi loomapidamishoonetele ja võimalusel vaktsineerimisprogramme. On võimalik ja vajalik võtta rohkem meetmeid antibiootikumite rutiinse kasutamise vastu põllumajandusloomadel. Üks viis oleks koondada liikmesriigid uue teekaardi ümber, mis on loodud, keelustamaks järk-järgult rutiinselt teostatav, kuid ebavajalik põrsaste kastreerimine kõikjal ELis.
Eesistuja on küll lubanud «toetada ja täiendada» uue ELi loomade heaolu käsitleva platvormi raames läbiviidavaid meetmeid, milles osalevad Eurogroup for Animals ja kuus liikmesorganisatsiooni. Kuid jääb ebaselgeks, kuidas see saaks või võiks toimida, võttes arvesse, et Nõukogu eesistujal ei ole platvormis endas määratletud rolli. Veelgi enam, kuigi programm mainib konkreetselt selles kontekstis loomade heaolu transpordil, tuleb märkida, et platvormi töösuunad ei ole otsustatud ega ole ka välja kuulutatud allrühmi. Murettekitavam on asjaolu, et eraldi mainitakse pikamaavedu (st üle kaheksa tunni), mille piiramist soovivad näha Eurogroup for Animals ja mitmed liikmesriigid, sh Eesti loomakaitseorganisatsioonid.