Galerii: lemmikloomad kogunesid Tallinnas rongkäigule

Mariann Prooses
, lemmik.postimees toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna vanalinna päevade käigus leidis eile aset loomaomanikele ja -sõpradele mõeldud rongkäik Käpakäik, mille eesmärk oli näidata, et loom on samuti ühiskonna liige ja loomulik on temaga ka linnas toredasti aega veeta.

Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatav üritus sai alguse Politseipargist, kust rongkäik koos lemmikloomadega liikus Hirveparki, et vaadata koerte kuulekusetteasteid ning kuulata loomateemalisi loenguid.

Käpakäigu patroon on kõik neli aastat olnud armastatud tantsuseadja Märt Agu, kes marssis neljajalgse sõbraga Käpakäigul ka sel aastal. «Oluline on anda loomale võimalus sotsialiseeruda ja lasta tal ka teiste sarnastega kohtuda. Käin hea meelega oma koertega mänguväljakutel ja võtan neid kaasa kohvikusse. Käpakäik on selles osas suurepärane võimalus loomaga linnas lõbusalt aega veeta,» selgitas Märt, kellel on kodus kolm punast Iiri setterit: Ferdinard, Ruudi ja Robinjo.

Käpakäiguga juhib Eesti Loomakaitse Selts tähelepanu viisidele, kuidas loomaga linnas meeldivalt aega veeta. «Käpakäigu eesmärk on suunata tähelepanu sellele, et loom on samuti ühiskonna liige, pere liige, ning on väga loomulik ja vajalik teda oma tegemistesse kaasata, sealhulgas korraldada vahel linnas koos toredaid ettevõtmisi. Siin tuleb mängu ka olulisus lubada koera näiteks kaubanduskeskusesse ja kohvikusse. Loom on pere liige ning on loomulik teda kohvikusse ja poodi kaasa võtta. Seepärast toetavad seekordset Käpakäiku ka loomasõbralikud kohvikud,» räägib Käpakäigust Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikatsioonijuht Liisa-Indra Pajuste.

Käpakäigulised kogunesid kell 11.45 Politseiparki, et kell 12 alustada rongkäiku Hirvepargi poole, kus toimus senise Käpakäigu ajaloo suurim koerte etteastete show koertekooli Koerus õpilastelt. Koerte hingeelust ja füüsisest jagasid mõtteid armastatud koertetreenerid Mari Valgma ja Emma Jäger koertekoolist Kratt.

Lemmikloomade rongkäik Käpakäik toimus sel aastal juba neljandat korda.

Tagasi üles