Kass Kutsuga Venemaale kolimine läks lihtsasti: istusin aga Helsingis rongi, Kutsu jalutas kupees ringi, vaatas aknast välja, luges telefoniposte ja kräunus öö läbi. Keegi ei küsinud talle vormistatud passi, vaktsineerimistunnistust ega kiibi olemasolu. Isegi tollitöötajad ei astunud sisse, kuna teati, et seal on «diplomaatiline kass».
Venemaalt tagasi tulime lennukiga. Läksime Šeremetjevosse varakult, loomulikult olin ostnud kassile lennukipileti, mis maksis tollal 1500 rubla, et saaksin ta salongi kaasa võtta. Loomulikult olin käinud ka veterinaararsti juures ning vormistanud talle vaktsineerimist tunnistava sertifikaadi.
Astusin lennule registreerimise leti juurde, esitasin nii enda kui ka kassi piletid, kuid seal selgus, et «rohelist paberit» ei ole. Selgus, et Venemaalt kassi väljaviimiseks on vajalik paber, kus peal loomaarsti tempel, aga «õnneks», nagu teatas check-in’i tädi, saab templi Šeremetjevo lennujaama keldrikorruselt kusagilt tagumisest nurgast, kus «õnneks» töötab üks arst.
Läksin siis seda arsti otsima, kassi transpordikott, torupill ja kohver käes ning kandlekott seljas, sest asju ei saanud veel ära anda, kuna meid polnud lennule registreeritud. Maandusin higisena veterinaararsti ukse taha, kus oli juba neli kassi järjekorras. Ootasin pool tundi, ise mõtlesin, et kui seda rohelist paberit ei saa, on mu kojukolimine ilmselgelt takistatud. Et seekord siis ei koli.
Ent saingi kabinetti sisse ja arst, kes ei tundnud kassi vastu üldse huvi, vaatas mulle mõistvalt otsa. Võttis kakskümmend dollarit ja ulatas mulle lahkel ilmel rohelise paberi.