P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nipid, mis aitavad närvilist koera maha rahustada

lemmik.postimees.ee
Nipid, mis aitavad närvilist koera maha rahustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: www.pexels.com

Närviline või hirmul koer võib olla omanikule tõeline väljakutse. Õnneks on nippe, mis aitavad seda ära hoida.

Portaal iHeartDogs annab selleks puhuks kuus nõuannet: 

1. Kuula klassikalist muusikat 

Uuringud on näidanud, et klassikalise muusika kuulamine rahustab koeri. 

2. Õpeta koerale mati trikki

Kui neljajalgsete ümber on toimumas neile hirmutavaid tegevusi, kasutavad paljud koeratreenerid loomade maharahustamiseks matti. See annab koerale turvalise koha, kus olla ning samuti keskendub loom sellel olles rohkem matile kui teda ümbritsevale.

3. Koeramassaaž

Nagu inimestelgi, on massaaž koerale hea viis maha rahunemiseks. Võib küll aega võtta, kuni koer ennast piisavalt katsuda laseb, kuid tundes lõpuks massaaži mõju, meeldib see talle väga.

4. Ole ise rahulik

Koerad mõistavad inimeste energiat. Kui oled mõne situatsiooni pärast närviline, ära muuda ka koera rahutuks. Selle asemel ole vaikselt, hinga sügavalt ning ära liigu palju ega kiiresti.

5. Järjepidevus

Koertele meeldib rutiin. Närvilised koerad muutuvad veel rahutumaks, kui nende reegleid tihti muuta. Otsusta ära, kas diivani või inimeste peale tohib hüpata või mitte. Reeglitest kinnipidamine aitab närvilisel koeral ennast kodus rahulikuma ja mugavamalt tunda. 

6. Lisa vahemaad

Kui koer on näiteks mõne inimese, teise koera või kassi pärast närviline, aitab objektist kaugenemine loomal rahuneda. Liigu nii kaugele, kuni koer tunneb ennast sõnakuulamiseks ja trikkide tegemiseks piisavalt rahulikuna. See on sinu koera lävepunkt – pärast selle teada saamist, saab maiuste abil vahemaad tasapisi vähendama hakata.

Märksõnad
Tagasi üles