Pilk peale: need on nädala parimad loomafotod

Sel nädalal avalikustati aasta parimad pressifotod ja fotograaf Bence Mate'i pilt Aafrika elevandist tähistaeva all oli üks neist.

FOTO: Reuters/ScanPix

Taaskord on aeg nädal kokku võtta ja vaadata üle, millised loomafotod hakkasid sel nädalal silma. Siin on meie valik.

1. Saksa lambakoer Rumor, kes osales New Yorgis Westminsteri kennelklubi koertenäitusel ja võitis näituse parima koera tiitli, võtab oma treenerilt maiustust vastu. 

REUTERS/Brendan McDermid/Scanpix

FOTO: BRENDAN MCDERMID/REUTERS

2. Sebrad Saksamaal Dortmundi loomaaias oma puuris.

BERND THISSEN/AFP/Scanpix

FOTO: BERND THISSEN/AFP

3. Peterburis talvitub igal talvel umbes 6000 metsikut parti, kes ei lenda talveks soojale maale, kuna inimesed pakuvad neile toitu ja tänu sellele elavad pardid talve üle. Pilt on tehtud Peterhofi lossi lähistel. 

Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

FOTO: Alexander Demianchuk/Alexander Demianchuk/TASS

4. Gorillabeebi lõõgastub oma ema Kibara süles. Gorillad on pildile püütud Saksamaal Leipzigi loomaaias. Beebi sai eelmise aasta detsembris nimeks Kianga.

JENS MEYER/AP/Scanpix

FOTO: JENS MEYER/AP

5. Brüsseli grifoon lõõgastub omaniku süles pärast väsitavat koertenäitust. Foto on tehtud New Yorgis toimunud Westminsteri kennelklubi korraldatud näitusel.

REUTERS/Stephanie Keith/Scanpix

FOTO: STEPHANIE KEITH/REUTERS

6. Sõbrapäeva puhul avaldati sel nädalal palju fotosid loomadest, kes jagavad õrnusehetke. Teiste seas on fotole püütud ka oravad.

Caters News Agency/Scanpix

FOTO: Sergey Bezberdy;Sellyourphoto.ne/Caters News Agency

7. Ühes Austraalia jahisadamas nähti sel nädalal omapärast vaatepilti: umbes sajast raist koosnev parv tiirutas jahtide vahel ja seejärel suundusid kalad kaugemale. Arvatakse, et tegemist on raide rändega.

Caters News Agency/Scanpix

FOTO: /Caters News Agency

8. Pit bull nimega Tango on väga osav selles, et oskab erinevaid esemeid oma pea peal tasakaalus hoida. Omanikud on Tangost teinud suisa internetikuulsuse ja koera osavus on paljudele muljet avaldanud. 

Caters News Agency/Scanpix

FOTO: /Caters News Agency

9. Makedoonia linnas Ohridis on luiged niivõrd julgeks muutunud, et võtavad toidupalukesi lausa inimeste sõrmede vahelt vastu.

REUTERS/Ognen Teofilovski/Scanpix

FOTO: OGNEN TEOFILOVSKI/REUTERS

10. Teismeline poiss ja tema koer kerjavad Filipiinide pealinna Manila tänavatel raha. 

NOEL CELIS/AFP/Scanpix

FOTO: NOEL CELIS/AFP