Kas koeraga peaks massaažis käima?

FOTO: SCANPIX

«Kas peaksin koeraga minema massööri juurde?» küsib lugeja.

Kennel Karjapeni omanik Lada Mehikas, kes on üle 40 aasta koeri pidanud, vastab, et kui omaniku rahakott vähegi lubab, siis peaks koeraga massaažis käima. «Massaaž on kasulik nii inimesele kui ka koerale. Koera haiguse korral peab tegema koostööd veterinaariga, sest siis on massaaž ravi osa,» selgitab Mehikas. 

Tema sõnul saab koera masseerida ka omanik ise, aga sellisel juhul peaks eelnevalt kõigepealt spetsialisti juurest läbi käima ja õigeid võtteid õppima.

Ka välismaised veebilehed rõhutavad massaaži vajalikkust. Koerasõpradele mõeldud portaal iHeartDogs kirjutab, et massaaž aitab koeral lõõgastuda ja parandab vereringet. Kui omanik teeb ise koerale massaaži, on see ideaalne viis teievahelise suhte tugevdamiseks. Lisaks sellele aitab massaaž paremini koera keha õppima tundma ja tänu sellele on kergem avastada tervisemuresid, mida pelgalt peale vaadates ei pruugi näha (nt karvkatte all olevad haavad, mügarikud vms). 

Hea lugeja, kui ka sina soovid loomaarstilt või -eksperdilt midagi lemmiklooma kohta küsida, saada küsimus aadressil kerti.kulper@postimees.ee.