T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohutava karvkatte alt tuli välja õrn koeraproua

Kerti Kulper
, toimetaja
Kohutava karvkatte alt tuli välja õrn koeraproua
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Seltskond käppadel/Facebook

Seltskond käppadel postitas vaid mõne päeva eest Facebooki abipalve meeletult pulstunud karvaga koera aitamiseks. Eile hommikul käis kutsa protseduuril ära ning tulemus on super! 

Miks oli koera karvkate selliseks muutunud? Seltskond käppadel kohtus ühe vanahärraga, kes jalutas oma väikese koeraga. Tähelepanu püüdis koera karvastik, mis oli kohutavas seisus: tervet koera keha katsid viltinud pusad ja isegi käppade alla olid tekkinud karvadest «padjakesed». Otsustati peatuda ja pöörduti vanahärra poole. 

Härra oli väga mõistev ja sai aru, et koera karv on halvas seisus. Ta kurtis, et koer on juba vana ega lase omanikul oma karva kallal toimetada. Kuna oli näha, et ka vanahärra enda tervis ei ole enam kiita, siis pakuti talle abi, et koera karvastik taas korda teha. Omanik oleks pidanud juba varem midagi ette võtma, kuid tegemist on väikese maakohaga ja juba eaka härraga. Võib-olla ta ei teadnud, millised võimalused üldse olemas on. Võib-olla kartis härra, et tal pole vajalike protseduuride jaoks raha. Igatahes oli näha, et omanik hoolib oma koerast väga.

Paksu karvahunniku alt tuli välja õrn koeraproua Nässu. Nässu käitus kogu toimetuse ajal kenasti – pügamise ajaks tuli siiski narkoosi kasutada, kuid pärast seda läks asi juba ruttu. Edaspidi käib proua sooja jopega õues ning ilmselt tuletab meelde päris käpapatjade peal kõndimise tunnet. 

Foto: Seltskond käppadel/Facebook

Heade inimeste abiga koguti Nässu toetuseks raha rohkem, kui esialgu tarvis oli. Koeraga plaanitakse käia veel veterinaari juures, et ka hambad ja kõrvad saaksid üle vaadatud.

Seltskond käppadel soovib selle looga inimestele südamele panna, et kui märkate abivajajat, siis omavahel sosistamise asemel tuleks midagi ette võtta! Alati on võimalik viisakalt asja vastu huvi tundma minna. Kindlasti ei ole alati vastus samamoodi viisakas, kuid hea eesmärgi nimel on see proovimist väärt. Kuskil nurga taga rääkimine ei tee mitte kellelegi asja paremaks. 

Seltskond käppadel on kahe loomasõbra loodud Facebooki leht. Nad pakuvad loomadele tihtilugu abi ja hoiukodu. Nende juures peatub nii Pärnu kodutute loomade varjupaiga loomi kui ka teiste organisatsioonide kaudu abi vajanud lemmikuid. 

Märksõnad
Tagasi üles