Tundlikke koeri on võimalik rahustada ravimite abil, just nagu inimesigi, kuid loomaarst Liis Uusaed sõnas, et kindlasti pole koertele rahustite kirjutamine tavaline praktika. Kui kliinikusse pöördub omanik, kelle koeral on käitumishäire, mis segab nii omanikku kui koera, siis kõigepealt suunatakse ta edasi käitumisspetsialisti juurde. Esmajärjekorras üritatakse jõuda probleemi tuumani ja läheneda probleemile erinevate käitumuslike võtetega. Kui sellest pole abi, siis on võimalik loomale välja kirjutada antidepressante.
Liis Uusaed sõnas, et ei saa välja tuua kindlaid olukordi, mil antidepressant oleks koerale parim valik. Isegi, kui probleem on mitme koera puhul sama – näiteks koerad ründavad ette hoiatamata inimesi –, siis kõik loomad on ikkagi erinevad ja erinev on ka probleemi tekkepõhjus. «Nii võib ühte looma aidata üks meetod ja teisele on võib-olla tõesti vaja määrata medikamentoosne ravi,» ütles ta.
Loomade rahustamiseks on kasutusel nii humaan- kui veterinaarravimid. Uusaed rääkis, et üldiselt eelistatakse veterinaarravimeid, aga kui kindla toimeainega ravim pole loomadele kättesaadav, siis on võimalik taotleda luba ka humaanravimi kasutamiseks. «Kindlasti ei tohi ükski koeraomanik kasutada inimestele mõeldud ravimeid loomade peal ilma loomaarsti loata. Kui koeral on probleem, siis tuleks igal juhul konsulteerida kõigepealt loomaarstiga,» hoiatas veterinaar. Ta lisas, et inimestele mõeldud ravimid on loomadele tihti palju toksilisemad ja ka doosid on sootuks erinevad.