Loomakaitse selts kutsub inimesi abivajavatele loomadele ajutist kodu pakkuma

Kerti Kulper
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: JOHANNES EISELE/AFP

Eesti Loomakaitse Selts palub inimeste abi hüljatud kasside ja koerte ajutiseks majutamiseks kuni loomadele on tehtud vajalikud veterinaarsed protseduurid ja leitud uus kodu. Eriti suur puudus on hoiukodudest Lõuna-Eestis.

Paljud inimesed abistavad hüljatud loomi hoiukodude pakkumisega – tegu on looma ajutise majutamisega perioodiks, mil loomale tehakse vajalikud veterinaarsed protseduurid ning uue kodu otsimise protsess on käimas. Kui hoiukodusid aga napib, tekib olukord, kus kassid ja koerad, kes abi vajavad, jäävad lageda taeva alla ja peavad ise enda ellujäämise pärast võitlema, mis eelkõige talviste jäiste ilmadega võib neile saatuslikuks saada.

«Kuna kodutute kasside arv on suur, siis vajame hoiukodusid eelkõige kassidele, kuid koertegi jaoks hoiukodusid napib,» sõnab Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Margit Midro. «Hetkel oleme olukorras, kus otsime abivajajatele esmaseid hoiukodusid, kuid seisame tihti ka probleemi ees, kuhu toimetada loomad, kellele pole uut kodu veel leitud, kuid olemasolevatel hoiukodudel pole enam võimalik neid pikemat aega majutada. Oleme vajadusel loomi teistesse Eesti piirkondadesse viinud, kuid nii loomal kui ka meil oleks tunduvalt kergem, kui jääks ära üsna tülikas edasi-tagasi transport. Eriti suur murekoht ongi Lõuna-Eesti, kus hoiukodu pakkujaid on ülivähe või puuduvad hoopis. Näiteks Võru- ja Põlvamaal ning Valgas ei ole meil praeguse seisuga ühtegi hoiukodu.»

Loomakaitse selts palub loomasõbralike inimeste abi koertele ja kassidele hoiukodu pakkumisel, kuid paneb inimestele südamele, et nad ei hakkaks vabatahtlikuks hoiukoduks esmase emotsiooni ajel, vaid, kaaluksid enne otsuse langetamist põhjalikult võimalusi.

«Paljud inimesed märkavad sotsiaalmeedias abipalvet, kuid kahjuks ilmneb sageli, et vaid pooled soovijatest hakkavad vabatahtlikeks hoiukodu pakkujateks. Meile on kõige enam abi ja tuge neist vabatahtlikest, kes on nõus abivajava looma oma katuse alla võtma koheselt, kui meini on abipalve laekunud,» sõnab Midro.

Kui otsus hoiukodu pakkuda on kindel, annab hoiukoduks olemine hea võimaluse tutvuda loomapidamisega lähemalt, eriti kui on mõte võtta endale tulevikus lemmikloom. Hoiukodus oleva looma arstiarvete tasumisel, toitmisel ja transportimisel saab aidata selts. Huvi korral ja lisainformatsiooni saamiseks palume võtta ühendust e-posti aadressil info@loomakaitse.ee või telefoninumbril 5267117 (tööpäeviti kell 9-17).

Tagasi üles