Üllatus parkimismajas: autode vahel eksles kaheksajalg

Kerti Kulper
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Caters News Agency

Selle nädala alguses võis ühes Miami Beachi parkimismajas näha üsna veidrat vaatepilti: autode vahel eksles ringi üks kaheksajalg. Vaatepilt tekitas pealtnägijates segadust, ent sama segaduses oli ilmselt ka õnnetu kaheksajalg, kes ei saanud aru, kus ta parajasti on.

Tuleb välja, et kaheksajalg sattus parkimismajja superkuu tõttu. Maale ebatavaliselt lähedal asetseva Kuu tõttu tekkisid tõusulained, mille tulemusel tekkis parkimismajas väike uputus. Koos liigse veega sattus parkimismajja ka kaheksajalg, kirjutab The Dodo.

«Tõusulained tekitavad tihtilugu maa-alustes süsteemides uputusi ja seoses sellega võivad mereelukad sattuda läbi torude kohtadesse, kus nad ei peaks olema,» ütles meteoroloog James Thomas. 

Kaheksajala jaoks lõppes lugu õnneks hästi: parkimismaja turvamehed täitsid ämbri mereveega, panid kaheksajala sinna sisse ja toimetasid ta tagasi merre. 

Kuigi Kuud nüüd mõnda aega enam nii lähedalt näha ei saa, hoiatavad eksperdid, et globaalse soojenemise tõttu võib üha enam juhtuda, et loomad satuvad n-ö valedesse kohtadesse. 

Tagasi üles